Ahnlab V3 Mobile Security anlaşıldığı üzere Mobile Güvenlik Uygulamasıdır. Ahnlab malware taramasını (Adware Backdoor Worm Trojan Keylogger) mobilde yapar.

Akıllı telefonlar dünya çapında oldukça popüler hale geliyor ancak maalesef bu da güvenlik tehditleri için daha büyük bir hedef haline gelmesine neden oluyor. En yakın arkadaşınız haline gelen teknolojinin, en kötü kabusunuza dönüşe bileceğini unutmamalısınız.

AhnLab V3 Mobile Security, kötücül yazılım önleme, hırsızlığa karşı koruma ve gizlilik koruması için kapsamlı bir mobil çözümdür. Hassas verileri, mobil kötü amaçlı yazılımlara ve kötü amaçlı uygulamalara karşı veri erişim düzeylerinin eksiksiz bir analizi ile korur ve kayıp veya çalınan cihazınızı bulmanıza yardımcı olur.

Uygulamanın Başlıca Özellikleri aşağıdaki gibidir. Tabi ben bunların içinden yalnızca Virüs, Malware taramasının nasıl yapıldığını göstereceğim.

Hırsızlığa Karşı: Uzaktan cihaz kilitler, cihazın konumunu takip eder ve uzaktan komutları kullanarak verileri siler veya sıfırlar

Çağrı Engelleme: Arayan kimlikleri ve uluslararası aramaları kısıtlar; Istenmeyen ve bilinmeyen çağrılar seçici olarak engellenebilir

Gizlilik Temizleyici: Kayıtlarınızı temiz tutmak için web aramalarını, pano verilerini ve önbellek geçmişlerini siler

Özel Danışman: Yüklü her uygulamanın neler yapabildiğini kullanıcıları Aygıt yöneticisi, uygulama ödemeleri, konum izleme, dokunma, kişilere erişim ve diğer hassas bilgiler konusunda bilgilendirir.

Tek Tuşla Tarama: Cihazlardaki kötü amaçlı yazılımları tarar, cihaz güncelleme durumunu ve güvenlik açıklarını kontrol eder ve aynı anda tek bir dokunuşla yüklü uygulamaların izinlerini kontrol eder

Uygulama Kilidi / Gizli Galeri: Uygulamaları Cihaza App Lock ile kilitler ve bir şifre kullanarak galeriden resim ve videoları gizler.

Ahnlab V3 Mobile Security

Ahnlab Uygulamasını cihazınıza indire bilmek için Android 4.0 versiyon üstü cihazınızdan Google Play Store giriş yaparak arama bölümüne Ahnl yazdığınızda alt kısma uygulama geliyor.

 

Yorum Yaz