USB flash sürücülerinde , dosyaları açmadan önce herhangi bir kötü amaçlı yazılım veya tehdit için taramak isteyen kullanıcılar , çok kullanışlı bir USB tarayıcısına sahip bir antivirüs bulabilirler.

USB tarayıcı ile, bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza takılı olan herhangi bir USB sürücüsünü basit bir tıklamayla otomatik olarak tarayabilir ve USB’nizin virüs bulaşıp bulaşmadığını görebilirsiniz .

İşte USB tarayıcı ile bilgisayarınızı bir USB çubuğu veya aygıttan kolayca gizleyebilen virüslerden ve diğer kötü amaçlı yazılım tehditlerinden koruyan en iyi antivirüs.

 

Bitdefender

Bu lider, güçlü antivirüs, USB bağışıklık sistemlerini, başta kötü amaçlı bir e-tehdidi olan, özellikle de autorun tabanlı kötü amaçlı yazılımlar olmak üzere, büyüyen zararlı yazılım sorunlarına bir yanıt olarak yaratmıştır.

Trogg.AutorunInf, Conficker solucanı ve / veya Worm.Autorun.VHD, sorunlu USB sürücü kullanıcılarına yıllarca yol açan autorun tabanlı kötü amaçlı yazılımlardan bazılarıdır.

Bitdefender, USB bağdaştırıcısını USB tarayıcısı ile antivirüslerden biri haline getirdi, böylece kullanıcılar bir bilgisayara USB sürücüleri yerleştirildikten sonra tespit edilen kötü amaçlı saldırılara karşı kullanabilecekleri güçlü eylemden yararlanabilirler.

USB immünizör, bilgisayara erişmeden önce tehditleri devre dışı bırakır ve bir kez kurulduktan sonra, yeni takılan USB aygıtlarını sürekli olarak izler ve izler ve bunları anında tespit eder.

Virüslü bir USB sürücüsünü yanlışlıkla takmanız ve taratmadığınız takdirde, bilgisayarınız USB aygıtında bulunan kötü amaçlı yazılımı otomatik olarak çalıştırmaz.

USB bağdaştırıcınız çalışıyorsa, bir USB aygıtını bilgisayara bağlanır bağlanmaz, USB sürücüler kutusunun Seçenekler sekmesi altında otomatik olarak bağlanması işaretlenir ve bilgisayarınıza bağlanan her USB bağdaştırıcısının otomatik olarak taranması sağlanır. .

Bununla birlikte, USB bağışıklılaştırıcı sadece autorun.inf türü gibi enfeksiyonlara eğilimli olduğu için çıkarılabilir medyayı listeler.

Bitdefender’ın USB Immunizer’ı indirin

BullGuard

BullGuard antivirüs, sürücülere bilgisayarınıza aktarılan dosyalara eklenebilecek tehditlere veya zararlı yazılımlara karşı USB sürücüleri gibi taşınabilir sürücüleri tarar ve bu da bulaşmalara neden olabilir.

USB dedektörü sayesinde, BullGuard USB flaş sürücülerini USB bağlantı noktalarına takıldıkları anda herhangi bir tehdit veya kötü amaçlı yazılım için algılar ve tarar, böylece bilgisayarınızı herhangi bir kötü amaçlı yazılım veya virüsle uğraşmaktan korur .

Dosyaları USB sürücüler kullanarak sık sık paylaşan kullanıcıların, USB aygıtları ile korunmasını sağlayan USB antivirüsünü kullanmaları gerekebileceğinden, inanılmaz bir müşteri hizmetinden ve bilgisayarınıza ekstra düzeyde koruma sağlayabildiğinden, USB’niz için daha fazla koruma sağlar.

BullGuard USB dedektörü alın  (ücretsiz indir)

Panda

USB tarayıcılı bu antivirüs, USB flash sürücülerle bilgisayarınıza yayılan kötü amaçlı yazılımları engellemek için ücretsiz bir antimalware olan Panda USB aşısı ile birlikte gelir.

USB flash sürücüler ve bellek çubukları, dijital kameralar ve diğer aygıtlar gibi diğer çıkarılabilir aygıtlarla yayılan kötü amaçlı yazılım sayısının artmasıyla birlikte, Panda’nın USB Aşılayıcısı hem bilgisayarlarda hem de USB’de otomatik çalıştırma özelliğini devre dışı bırakmanızı sağlayan bir çift katmanlı koruma sunar.

USB Aşı, autorun dosyasını devre dışı bırakır, böylece kötü amaçlı kod tarafından okunamaz, değiştirilemez. Çıkarılabilir sürücülerden ve cihazlardan kaynaklanan enfeksiyonlara karşı yüksek derecede koruma sağlayan kullanışlı bir araçtır.

Bir USB sürücüsüne uygulandığında, USB Aşı zararsız autorun.inf dosyasını kalıcı olarak engeller ve onu değiştirebilecek herhangi bir eylemi engeller; ancak, sürücüyü normal bir şekilde dosyaları kopyalayıp ondan alarak kullanabilirsiniz. Ancak, dosyalar otomatik olarak açılmayacaktır.

Panda USB Aşı Edin

Kaspersky

Virüs bulaşmış bir USB sürücüsü, herhangi bir tehdit için taranmadan eklendiğinde bilgisayarınızı bozabilir.

Bilgisayarınızı virüslerin ve zararlı yazılımların tehlikelerinden korumak için, USB tarayıcılı bir antivirüsünüz olması gerekir.

Kaspersky PURE üç tarama seçeneğiyle gelir: Hızlı tarama, Tam tarama veya Tarama. Ekleme sırasında USB sürücülerin otomatik taranmasını yapılandırmak için Ayarlar’a tıklayın ve Tarama bölümünde Genel Ayarlar’ı seçin.

Bağlantı kaldırma sürücülerini bağlantı bölümünde, hızlı tarama, tam tarama veya Tarama yapma seçeneklerini seçin, ardından bağlantılarında çıkarılabilir sürücüleri taramayacaktır.

Taranacak maksimum sürücü boyutunu da belirtebilirsiniz.

Kaspersky PURE’i edinin

Avast

Bilinmeyen bir USB sürücüsünü bilgisayarınıza taktığınızda, zararlı yazılımlar sürücüye yayılabildiği veya sürücüye girebileceği için sisteminizi riske atıyorsunuz demektir.

USB tarayıcılı Avast antivirüs, sürücüye takıldığında başlatmayı deneyebilecek olası otomatik çalıştırma programlarını algılamak için bilgisayarınıza bağlı herhangi bir USB aygıtını tarama özelliği gibi önceden tanımlı taramalara sahiptir.

Manuel bir USB sürücüsü taraması yapmak istiyorsanız, Tarama ekranını açacak Tarama sekmesini seçmeniz gerekir.

Hızlı tarama seçeneği, tam sistem taraması tüm bilgisayarınızın sabit disklerini ayrıntılı bir şekilde tararken, genellikle tehlikeli uzantılara sahip dosyalarda bulunan kötü amaçlı yazılımların çoğunu algılayan C: \ sürücüsünün bir taramasını gerçekleştirir.

Avast, türünü ve taranması gerekip gerekmediğini belirlemek için her dosyayı kontrol eder.

USB tarayıcı ile Avast alın

ESET

USB tarayıcılı ESET antivirüs, sisteminizi ve ağlarınızı korumak için USB sürücünüzü USB DriveSecurity kullanarak güvenceye almak üzere tasarlanmıştır.

Ödüllü ESET NOD32 antivirüs motoru, taşınabilir sürücülerinize aktarılmadan önce kötü amaçlı yazılım ve diğer internet tehditlerini algılar ve ortadan kaldırır; bu, USB sürücünüzdeki herhangi bir dosyanın kötü amaçlı yazılım içermediği ve başkalarıyla paylaşılmasının güvenli olduğu anlamına gelir.

DriveSecurity, USB sürücüsünden çalışır, böylece bir ana bilgisayara herhangi bir şey yüklemeniz gerekmez.

Artık dosyaları paylaşabilir, oyun oynayabilir veya USB sürücülerinizin güvenli olduğunu bilerek işbirliği yapabilirsiniz. Ayrıca, sürücünüzü tanıyan herkese açık veya paylaşılan bilgisayarları da kullanabilirsiniz ve hassas verileri casus yazılım veya solucan yükleme girişimlerinde güvenlidir.

Hızlı, kullanışlı ve Windows ile uyumludur.

ESET DriveSecurity alın

Trend Micro

USB tarayıcılı Trend Micro antivirüs, USB Güvenlik aracıyla gerçek zamanlı virüs taraması yapabilmekte, böylece bir tehdit algılanırsa, bir uyarı ekranı görüntülenir ve virüs bulaşan dosyalar hemen ayrılır.

Ayrıca, USB Güvenlik, tehditlerin dinamik doğası nedeniyle kalıp dosyalarında da otomatik olarak güncellenir ve elle güncellemelerini de alabilmenize rağmen, kalıp dosyalarını otomatik olarak günceller.

Ayrıca, karantina listesindeki herhangi bir dosyayı geri yükleyebileceğiniz veya silebileceğiniz virüs algılama sonuçlarının etkileşimli bir referans günlüğünü de tutar.

Bir virüs tespit ettiğinde, virüs bulaşan dosyaları temizler, ancak temiz başarısız olursa, dosya (lar) otomatik olarak karantinaya alınır ve bu konuda bir bildirim alırsınız.

Trend Micro USB Güvenliğini Alın

Sophos

USB tarayıcılı Sophos antivirüs, çıkarılabilir cihazları tararken aygıtları algıladığı sırada taramak için kullanışlıdır ve bir dosyaya eriştiğinizde, Sophos antivirüs, bilgisayarınızda ayarladığınız yapılandırmaya bağlı olarak bir erişim taraması çalıştırır.

Bir USB sürücü taktığınızda ek bir tarama yapmak istiyorsanız, USB sürücüsüne sağ tıklayıp, Sophos antivirüsüyle tara’yı seçebilirsiniz. İsteğe bağlı bir tarama da kurabilir ve taranmasını istediğiniz çıkarılabilir aygıtı seçebilirsiniz.

Sophos’u al

USB tarayıcılı hangi antivirüs kullanıyorsunuz? Listeyi yaptı mı? En sevdiğiniz içerikleri ve bu konudaki deneyiminizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

 

Yorum Yaz