Çoğu antivirüs, daha önce Internet filtre yazılımı ile kısıtlanmış olan web filtreleme engelleme özelliklerini ekledi . İnternet filtreleme, kullanıcılara, bilgisayar kullanan ailenizin her bir üyesi için belirli bir kullanıcı kimliği veya kullanıcı adı oluşturmak için erişim sağlayarak çalışır.

Ancak, bu size bazı üyelere yaş ve olgunluk düzeyine göre belirli üyeler için kısıtlama koyma yetkisi verir. Bu, pornografi, uyuşturucu veya şiddet gibi belirli içerikler için işaretlenen web sitelerine erişimi engelleyebilir . Web engelleyici, site ekranınızda görüntülenme den önce site içeriğini tarar ve uygunsuz web sitelerini engeller.

BitDefender Toplam Güvenlik 2018

BitDefender , dünyanın en büyük antivirüs şirketlerinden biridir ve yıllık olarak her zaman zirvede bulunan güvenlik yazılımı ile yıllık olarak kanıtlamaktadır. Birden fazla cihazı için toplam Güvenlik gerektiren kullanıcılar, BitDefender Total Security’nin ihtiyaçlarını karşılaması için gerekli tüm özelliklere sahiptir. BitDefender Total Security, sektördeki en zengin özellikli süitlerden biridir.

BitDefender, kötü amaçlı yazılım tespiti testlerinde mükemmel notlar verir ve tarama sırasında sistem kaynaklarının çoğunu kullanmaz. Ayrıca, güvenli web sitelerini engellemediği ve kötü amaçlı web sitelerini iyi tanımladığı anlamına gelen iyi bir yanlış pozitif derecelendirmesine de sahiptir.

Virüsten koruma yazılımı, fidye yazılımlarını engeller ve giriş kimlik bilgilerini çalmaya çalışan kimlik avı web sitelerine karşı koruma sağlar. Çıkarılabilir sürücüleri tarar ve tehditleri ortadan kaldırır.

Ayrıca, bu program ayrıca, sabit diskinizden silinmiş dosyaları kalıcı olarak kaldıran dosya parçalayıcı ile birlikte gelir. Önemli dosyaları sistem çökmesine karşı önleyici bir önlem olarak saklamak için 2GB çevrimiçi yedeklemeye sahiptir. Güvenlik duvarı, program ve pencerelerde yamalar serbest bırakıldığında onarımlar yaparak saldırılara ve istismar saldırılarına karşı ekstra koruma katmanı sağlar.

Bitdefender Antivirus indir.

Comodo İnternet Security Premium

Bu listedeki web engelleyicisinin ve filtrelemenin çoğunun aksine,  Comodo Internet Security’nin kullanımı ücretsizdir. İnternet güvenliği kurmak oldukça kolaydır.

Bu antivirüs, trafiği filtreleyen ve virüslü web sitelerinin trafiğini tarayıcınıza girmesini engelleyen bir URL filtreleme özelliğine sahiptir. Ayrıca kimlik avı web sitelerini algılar ve bu web sitelerine karşı yeterli koruma sağlar.

Tanınmış bir alışveriş sitesine girmek üzere olduğunuz zaman, örneğin Amazon, Comodo güvenli alışveriş ortamı gibi seçenekler sunar veya güvenli olmayan tarayıcınıza devam edebilirsiniz.

Comodo Internet Security Premium güvenli alışveriş ortamı, harici işlemlerden çevrim içi işlemlerinizi korumanıza yardımcı olur. Bu modda çalışan programlar masaüstünüzdeki programlardan yalıtılmıştır. Bu güvenli modda, keyloggerlar tuş vuruşlarınızı yakalayamaz veya ekran görüntüleri çekemez. Ayrıca Wi-Fi ağınızda gizli sızıntıları uyarır ve istismar saldırılarını durdurur.

Ayrıca, bu virüsten koruma yazılımı, antivirüs korumasını web sitesi filtrelemesi ile birleştiren birçok iyi özelliğe sahiptir. Ayrıca benzersiz bir güvenlik duvarı sistemi kullanıyor olması kullanıcıların güvenli alışveriş ortamı ile güvenli işlemler gerçekleştirebilmelerini sağlıyor.

Comodo Internet Security Premium’u indirin

Sophos Ana Sayfa

Sophos Antivirus , büyük şirketler ve kuruluşlar için koruma sağlamak için bilinen bir yazılımdır. Bu antivirüs, mükemmel web koruması sağlar ve gelen trafiği izler ve virüslü ve şüpheli web sitelerine erişimi engeller. Ayrıca, kimlik avı web sitelerini tanımlama ve engelleme konusunda da yüksek puanlar almıştır.

Buna ek olarak, yüksek phishing algılama oranlarına sahip ve bu kategorideki alanın en yüksekleri arasında yer alıyor olması ve Firefox , Chrome ve Internet Explorer’a kaliteli koruma sunması ile bilinir. Bu program aynı zamanda kötü amaçlı yazılım ve fidye yazılımlarını barındıran web sitelerini filtreleyerek ve onların trafiğinin tarayıcınıza ulaşmasını engelleyerek URL filtrelemede üstünlük sağlar.

Tüm etkinliklerinizi listeler ve uyarıların, engellenen web sitesinin ve kaldırılan tehdidin ayrıntılarını gösterir. Ayrıca, bu program size şüpheli programları ve dosyaları yok sayma veya kaldırma seçeneği sunar.

Sophos İndirme

 

Symantec Norton Ailesi Premier

Popüler Norton antivirüsünün arkasındaki şirket olan Symantec, herhangi bir Norton ürününden beklenen standarda ürün sunan bir internet filtreleme yazılımı da sunmaktadır. Norton ailesinin prömiyeri, her zaman için bir antivirüs değil, daha çok izleme ve ebeveyn kontrol yazılımıdır.

Menü, büyük sekmeler ve simgeler kullanılarak ayrıldığı için Norton ailesi kullanıcı arayüzü oldukça kolay. Ana pencerede üç menü Cihaz, Çocuk ve Ebeveyn vardır. Kategorilerin herhangi birini tercihlerinize göre yapılandırabilir ve belirli bölümlerdeki kısıtlamaları ekleyebilir veya azaltabilirsiniz.

Ancak, bu yazılımın merkezi yönü, çocukları uygunsuz web sitelerine girmelerini engelleyen web filtrelemesidir. Denetim düzeyini seçebilirsiniz.

Ayrıca, Norton ailesi, sosyal ağ videoları ve uygun olmayan HTTPS siteleri için filtreler için gelişmiş web izleme özelliklerini de kullanıyor olması bir ayrıcalıktır. Tek başına Norton antivirüsüyle birlikte kullanıldığında, kötü amaçlı web saldırılarına, phishing web sitelerine ve fidye yazılımlarına karşı tamamen koruma sağlar. Ayrıca, Google, Bing ve Ask.com gibi arama motorlarını kullanırken uygunsuz ve kötü amaçlı web sitelerini engelleyen güvenli bir arama seçeneği de bulunmaktadır.

Symantec Norton Family Premier’i indirin

Yukarıda bahsettiğimiz web filtreleme özelliklerine sahip antivirüsler den herhangi birini kullanma deneyiminizi bizimle paylaşınız.

Yorum Yaz