Bir ağdaki bilgisayarlar, telefonlar, tabletler ve yönlendiriciler gibi cihazlar arasındaki artan bağlantı, avantajları ve zorlukları eşit ölçüde karşılamaktadır.

Bugün tehditler sadece cihazlarınıza saldırmakla kalmıyor, aynı zamanda yönlendiricileri de hedef alıyor .

İnternet dünyasına bağlanamayan insanlar hakkında dünya çapında sayısız raporlar var çünkü siber suçlular aynı şekilde tespit edilen güvenlik açıkları nedeniyle yönlendiricilere saldırdılar.

Son iki yıl içinde yönlendirici güvenlik durumu daha fazla gelişmemiştir, çünkü daha çok hedefe yönelik saldırıların hedef alınması ve kullanılması için kullanılan yönlendiriciler dünyanın her yerinde görülebilir.

Bu sadece bir yönlendiricinin güvenceye alınmadığı bir konunun ne kadar büyük olduğunu gösterir, çünkü saldırganlar daha sonra yönlendiriciye eriştikten sonra bant genişliğinizi kullanmak ve ağınızdaki verilerinize ve diğer cihazlarınıza erişmek için cihazlara girerler.

Bu tehdidiyle mücadele etmek için yönlendirici koruması için en iyi antivirüslere ihtiyacınız var ve seçim yapabileceğiniz en iyi seçimlerden bazılarını aşağıda siler için sıraladık.

 

Bitdefender (önerilir)

 

 

Bilgisayarınız, telefonunuz, tabletiniz, oyun konsolunuz veya akıllı TV’niz olsun, tüm internet özellikli cihazlarınızı koruyan bir donanım olan Bitdefender BOX 2 ile yönlendiricinizin iyi ellerde olduğundan emin olabilirsiniz.

Yönlendiricinin korunmasını sağlayan bu antivirüs, BOX üzerinde kaldırarak antimalware, anti-phishing, antifraj taramaları ve ağınızda daimi cihaz izleme özellikleriyle birlikte, durumları veya konumlarıyla ilgili bilgileri kontrol eder.

Avantajlar, site dışındayken bile cihazların korunmasını, birden fazla cihaz etkinliği yönetimi, şifre koruması, web’de gezinme korumasını, güvenli ağa konuk erişimi vermeyi ve çevrimiçi tehditlerden korumalarını içerir.

Bitdefender BOX 2’nin piyasaya sürülmesiyle, özellikle de bu IoT ve ilgili güvenlik yaşlarında Kindle veya akıllı termostatlar da dahil olmak üzere daha fazla İnternet özellikli cihazı koruyabilirsiniz.

Bitdefender’ın 2. nesil BOX, kamuya açık Wi-Fi veya mobil ağlara yayılan korumaya sahip akıllı ev siber güvenlik merkezidir, böylece cihazlarınız gittiğiniz her yere yayılır.

Güçlü BOX 2 özellikleri arasında web taraması, güvenlik açığı değerlendirmesi (talep üzerine), cihaz ve anormal durum tespiti, istismarın önlenmesi, kaba kuvvet ve hassas veri koruması ve çok daha fazlası bulunmaktadır.

    –  Şirketin resmi sitesinden Bitdefender BOX 2 satın alın

BullGuard

Yönlendirici koruması için verilen bu çoklu ödüllü antivirüs, yakın zamanda, evinizin, ailenizin, evinizin ve ailenizin gizliliğini ve güvenliğini koruyan entegre bir akıllı ev güvenlik çözümü olan DoGuard’la Dojo’nun yol açtığı akıllı ev güvenlik öncüsü Dojo Labs’i satın aldı.

BullGuard tarafından Dojo’nun kullanımı ve kurulumu kolaydır, taşınabilir ve ağ etkinliğinizdeki şüpheli davranışlara karşı yönlendiriciniz için güçlü bir güvenlik sağlar.

Bu akıllı ev güvenlik çözümü, Dojo donanımını içeriyor – ağınızda herhangi bir aktivite algıladığında üç renkten (kırmızı, yeşil veya sarı) birini aydınlatan ışık halkalarına sahip küçük bir siyah ‘çakıl taşı’.

Dojo’nun akıllı telefon uygulaması, kullanıcıların ağ aktivitesine izin verme veya bunları engellemelerini ve potansiyel tehditler hakkında bilgilendirmelerini sağlayan sezgisel bir mesajlaşma arabirimi aracılığıyla Dojo çakıl taşı ile etkileşim kurmasını sağlar.

Son olarak, Dojo’nun Yapay Zeka ve makine öğrenimi teknolojisi, siber güvenlik motorunu, zaman içinde gizliliğiniz için koruma sağlamak amacıyla cihaz ve servis kalıplarını sürekli olarak analiz eden bulut tabanlı bir platformda güçlendirir.

BullGuard Dojo’yu al

 

Panda

Yönlendirici korumasına yönelik bu antivirüs, ağınızı, herhangi bir tehdit türüne karşı koruma sağlamak ve buluttan erişilebilmesi için birleşik bir çevre güvenlik cihazı olan Panda GateDefender Integra eSeries’i kullanarak güvenceye alır.

İnternet ağ geçidinde tam koruma, esnek bağlantı ve yönetimi tek ve kolay kullanımlı bir arayüzle sağlar, artı iş verimliliğinizi artırır .

Bir güvenlik duvarı, antimalware, antispam, web ve içerik filtreleri, VPN, Hotspot, internet ve şirket ağına erişmek için çoklu bağlantı teknolojileri, saldırı saldırılarını önlemek için bir Saldırı Önleme Sistemi içerir.

Panda GateDefender’ı edinin

 

Avast

 

Yönlendirici koruması için bu önde gelen antivirüs, Wi-Fi denetçisiyle Avast Ev Ağı Güvenlik Taraması ile birlikte gelir.

Avast’ın Ev Ağı Güvenliği taraması, Avast Free antivirüs dahil, yönlendiricinizin TCP portunun açık ve dışarıdan erişilebilir olup olmadığını algılar ve bu da saldırılara karşı savunmasız kalmasını sağlar.

Wi-Fi Denetçisi, çeşitli tehditlere karşı kapıyı açan potansiyel güvenlik sorunlarını belirlerken ağınızı herhangi bir güvenlik açığına karşı tarar. Ayrıca ağınızın durumunu , kendisine bağlı cihazları ve yönlendirici ayarlarını kontrol ederek, erişmeye çalışan veya kişisel verilerinizi kötüye kullanan saldırganların güvenliğini sağlamanıza yardımcı olur.

Wi-Fi denetçisi, Wi-Fi ve yönlendirici yönetimi, yönlendirici sabit yazılım güvenlik açıkları, şifrelenmemiş ve güvenli olmayan kablosuz ağlar, aygıtlarda ve yönlendiricilerde DNS ele geçirme, uzaktan erişim için açık ağ bağlantı noktaları veya Telnet, diğerlerinin yanı sıra zayıf veya varsayılan parolalar sunar. .

Ayrıca, cihazlarınız için paneller, yönlendiriciniz, keşfedilen cihazlar, IP veya MAC adresi, satıcı, model ve DNS adı gibi ayrıntılar, çalışan servisler ve ilgili ağ bağlantı noktaları ile birlikte bir ekran üzerindeki tarama sonuçlarını gösterir.

Avast Home Network güvenliği, yönlendirici enfeksiyonu ve internet üzerinden kolay yönlendirici erişimi gibi uyarılar sağlar.

Avast Ev Ağı Güvenliğini Alın

 

McAfee

McAfee’nin Güvenli Ev Platformu, yönlendirici için bulutla tümleşik bir antivirüs ve ev ağınızdaki tüm cihazlar için tam korumadır.

Bu güvenli ev platformu, tablet, IP kamera , akıllı kapı kilitleri, akıllı aydınlatma sistemleri veya termostatlar olsun, her cihaz için koruma sağlamak üzere yönlendiricinize entegre edilmiştir .

Şeylerin interneti siber suçlar ve saldırılar için daha büyük bir fırsat getirdi, çünkü hackerlar kişisel bilgileri ele geçirerek akıllı ve bağlı ev cihazlarını kırıyorlar, böylece kimlik hırsızlığı artacak ve kişisel güvenliğiniz için tehditler artıyor.

Özellikler, ebeveyn kontrolleri, cihaz tanımlama, internet duraklatma, potansiyel güvenlik açıkları üzerinde gerçek zamanlı uyarılar, cihaz parmak izi ve Küresel Tehdit İstihbaratı – yönlendiricinizi ve cihazlarınızı gerçek zamanlı tehditlerden koruyan sürekli ve güncellenmiş bir hizmettir.

Wi-Fi yönlendiricilerde ve SHP’li ilk yönlendiricilerinden biri olan ARRIS SURFboard gibi kablo modemlerinde önceden entegre edilmiştir.

McAfee Secure Home Platform’u edinin

Daha önce bu antivirüslerden birini denediniz mi? Aşağıdaki yorum bölümünden bizimle deneyiminizi ve favorilerinizi paylaşın.

Yorum Yaz