Çocuklarınızın internete ve sosyal medyaya maruz kalmaları konusunda endişeli bir ebeveyn misiniz ? Ebeveynlerin çocuklarını ya da her tuş vuruşunu izlemesi, tıklaması ve hareket etmesi imkansızdır, bu yüzden ebeveyn kontrolü antivirüs yazılımı ve programları devreye girer.

Çocuklarımızın bilgisayarında ebeveyn kontrolü yazılımı ile en iyi antivirüs kurmak , çevrimiçi veya sosyal medya etkinliklerini yakından takip etmemize ve uygunsuz materyalleri engellememize olanak tanıyor: Ayrıca,  çocukları virüslerden ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korurken, çocuklarımızın da çevrimiçi kaynakların ve bilginin olumlu yararlarından faydalanmasını sağlar.

Antivirüs ebeveyn kontrolü yazılımı ve programları, ebeveynlerin çocuklarına hangi web sitelerinin, oyunların ve anahtar kelimelerin erişebileceğini belirlemek için özel kontroller sağlar.

Ebeveynler, dosya aktarımı engelleme ve mesaj izleme gibi belirli özelliklere sahip, gelişmiş virüsten koruma yazılımı ile virüslere karşı koruma sağlarken, tehlikeli durumlara karşı gelişen etkinlikleri kolayca kısıtlayabilir veya engelleyebilir.

Bu yazılımların bazıları, tuş vuruşlarını kaydetme yeteneğine sahiptir, böylece çocuklar bilgisayarları veya telefonları ile tehlikeli veya uygunsuz içeriğe erişmeye çalışırsa, veliler veya ebeveynler kolayca e-posta alabilirler.

Bitdefender Total Security 2018

Bitdefender Total Security 2018 Ebeveyn kontrolü ile en iyi Windows PC Antivirüs biridir. Bu güvenlik yazılımı, tüm bu cihazlarda kötü amaçlı yazılımlara karşı çok iyi koruma sağlar.

Bitdefender büyük ebeveyn kontrolü özelliği ile geliyor. Yapmanız gereken tek şey, yazılımı çocuklarınızın cihazlarına yüklemek, her çocuk için bir profil oluşturulacak, cihazları oluşturulan profillere eklenecek ve daha sonra bu cihazlardaki tüm aktiviteler kolayca izlenecektir.

Özellikleri :

Aktivite Raporları:  Ebeveynlerin çocuklarının çevrimiçi aktivitelerini takip etmeleri çok kolaydır; bunlar web sitelerine yapılan tüm ziyaretleri içerir ve tehlikeli ve rahatsız edici içeriği kısıtlayabilir veya engelleyebilirsiniz.

Etkinlik Geçmişi : Ebeveynler, çocuklarının etkinliklerini detaylandıran saatlik, günlük, haftalık veya aylık etkinlik raporlarını seçmeye karar verebilir. Rapor, hangi blogların veya web sitelerinin ziyaret edildiğini veya hangi sitelerin ziyaret edilmeye çalışıldığını, SMS kayıtlarını ve sohbetleri gönderir.

Aktivite Uyarıları : Çocukların cihazlarındaki ve çevrimiçi aktiviteleri hakkında saatlik, günlük, haftalık veya aylık olarak uyarıların gönderilmesini sağlar.

Sosyal Ağ Takibi:  Çocuklarınızın etkinliklerini arkadaş istekleri, resimler, videolar, yorumlar ve gizlilik ayarları gibi tüm sosyal ağ platformlarında kolayca izleyebilir.

Cep Telefonu İzleme etkin.

IM İzleme ve Engelleme:  Ebeveynler çevrimiçi zorbaları, kara listeye özgü kişileri başarılı bir şekilde engelleyebilir veya kısıtlayabilir ve belirli mesajları içeren gelen mesajları da engelleyebilir.

SMS ve Aramaların İzlenmesi : Ebeveynler, bir düğmenin tıklanmasıyla şüpheli çağrıları ve metin mesajlarını engelleyebilir.

Web sitesi ve Uygulamanın engellenmesi : İçeriği seçici bir şekilde filtreleyerek, ebeveynlerin hangi uygulamaların ve web sitelerinin önceden izin verildiğini kontrol etmesi ve ayrıca hangi uygulamaların ve web sitelerinin çocuklarına eklendiğini ve eriştiğini izlemek çok kolaydır.

Yer takibi de mevcuttur.

Bu arada, hırsızlık önleme araçları ve ebeveyn denetimleri gibi tüm platformlar için çeşitli güvenlik araçları ile birlikte gelir ve Bitdefender’ın parola yöneticisi de Windows bilgisayarlarda kullanılabilir.

Bitdefender Total Security 2018’i indirin

Norton Security Premium

 

Bu güvenlik yazılımı en iyi internet güvenlik yazılımlarından biridir. Büyük ebeveyn kontrolü özelliği ile geliyor ve koruma ve kullanılabilirlik bağımsız testler için çok yüksek sırada yer alıyor. Windows işletim sistemi ile uyumludur.

Norton güvenlik prim antivirüs yazılımı, çocukların interneti güvenli ve güvenli bir ortamda keşfetmelerini sağlar. Çevrimiçi avcılar hemen hemen her yerdedir ve çocukların sofistike püf noktaları ve taktiklerinden korunmaları çok önemlidir.

Kendini ve çocukları kötü amaçlı yazılımlara karşı korumak çok önemlidir. Norton Security Premium paketi, ebeveyn kontrolü gibi Norton’un tüm özelliklerini içerir.

Özellikleri :

Zaman Gözetimi : Ebeveynler, çocuklarının çeşitli cihazlarda ne kadar zaman harcayacağına karar verebilir ve ayrıca çevrimiçi ve cihaz kullanımına tahsis edilen günün veya haftanın belirli zamanlarını planlayarak sağlıklı alışkanlıkları teşvik eder.

Web Denetimi : Çocuklarınız, uygun olmayan web sitelerini kısıtlayan veya engelleyen yerleşik araçlarla güvenle interneti keşfedebilir ve çocuklarınızın hangi web sitelerini ziyaret ettikleri konusunda sizi uyarır.

Arama Denetimi : Ebeveynler, çocuklarının uygunsuz içeriği denetlemek ve korumak için kullandıkları terimleri, anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini kolayca görüntüleyebilir.

Sosyal Ağ Denetimi : Bu, ebeveynlerin çocuklarının çeşitli sosyal medya platformlarına ne sıklıkla giriş yaptıklarını ve çocuklarının bu platformlarda kullandıkları adı ve yaşını kontrol etmelerini sağlar.

Konum Denetimi : Çocuklarınızın veya gençlerinizin nerede olduğu hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir: bu araç, ebeveynlerin çocuklarının bulunduğu yeri kolayca bulmasını sağlar. Çocuklarınızın nerede olduğunu göstermek için 30 günlük bir tarih hazırdır.

Kişisel Bilgilerin Korunması : Bu, çocukların adres, telefon numarası, okul adresi ve daha fazlası gibi kişisel bilgileri veya kişisel bilgileri vermelerini önler.

Erişim İsteği : Çocuklar, engellenen bir web sitesine veya ev kuralına katılmıyorlarsa, Norton Ailesi aracılığıyla ebeveynlerle iletişim kurabilir.

Bu 10 cihaza kadar destekleyebilir : Bu yazılım, tek bir abonelik ile 10 PC ve Android cihazlar kadar korur.

İşletim sistemleri: Windows 10, 8.1, 8, 7.

7/24 teknik destek ile birleştirilmiş en iyi internet koruma araçlarına sahiptir.

Harika güvenlik duvarı.

Antivirüs yazılımının harika koruma araçları vardır ve ne tür bir cihaz kullanırsanız kullanın, kötü amaçlı yazılımları kolayca tespit edebilirsiniz. En dikkate değer özelliklerinden biri şifre yöneticisi ve çevrimiçi yedekleme deposunu olmasıdır.

Bu güvenlik yazılımını buradan indirilebilirsınız .

Trend Micro Maksimum Güvenliği

Bu güvenlik yazılımı, Windows PC’lerle uyumlu olduğu için farklı türdeki cihazları korumak isteyen aileler için en iyi seçimdir. Ayrıca büyük ebeveyn kontrolü özelliği ile geliyor

Özellikleri :

Windows işletim sistemi ile uyumlu.

Çocuklarınızın kaydını tutmak için kullanılabilecek mobil cihazlar için harika fidye koruması, sosyal medya gizlilik tarayıcısı, ebeveyn kontrolü ve hırsızlık önleme araçlarına sahiptir.

Çok fazla bilgisayar kaynağı kullanmaz, bu yüzden sisteminizin hızını etkilemez.

Ancak, Trend Micro Maximum Security, çevrimiçi yedeklemenin yanı sıra güvenlik duvarı ile birlikte kullanamazsınız.

Buradan indirebilirsiniz

Kaspersky Safe Kids

Kaspersky Safe Kids çok iyi ve Windows işletim sistemi ile uyumludur. Bir suitte ihtiyaç duyulan her şeye sahiptir ve bileşenleri çok etkilidir. Bu güvenlik yazılımı, sisteminize bilinmeyen bağlantılara karşı maksimum koruma sağlayan güçlü bir güvenlik duvarına sahiptir.

Ayrıca, PC’yi etkilemeden önce virüsleri tespit etmeye uygun bir anti-malware güvenlik özelliğine sahiptir. Kaspersky Safe Kids ayrıca kapersky güvenli çocuklar olarak bilinen bir paket ile birlikte geliyor. Kaspersky Safe Kids, PC ve mobil cihazlar için gerçek zamanlı koruma sağlar.

Özellikler:

Gerçek Zamanlı Bildirimler ve Uyarılar : Veliler veya veliler, çocuklarının faaliyetleri ile ilgili her zaman otomatik bildirim alır.

İnternet Etkinliklerini Yönetin : Bu özellik, şüpheli içeriğe dayalı belirli web sitelerini ve uygulamaları engelleyebilir.

Uygulamaları Yönetme : Ebeveynler, hangi uygulamaların veya web sitelerinin filtreler ve ayarlarla güvende olduğuna kolayca karar verebilir.

Cihazları Yönet : Cihazların ve İnternet’in ayrılan zaman kullanımı için zamanlama seçenekleri vardır.

Sosyal Medyayı İzleme : Veliler veya veliler, çocuklarının erişebileceği sosyal medya platformlarındaki tüm kamu yayınlarını etkin bir şekilde izleyebilir.

Çağrıları ve SMS’i izlebilirsiniz .

GPS güvenli bölgeleri ve konum algılama ile konumu izlebilirsiniz.

Bu antivirüs yazılımının olumsuz yönlerinden biri, yüksek RAM gereksinimlerine sahip olmasıdır. Ayrıca, işletim sistemini yavaşlatır.

Kaspersky Safe Kids’i indirin

Webroot İnternet Güvenliği Tamamlandı

Bu web tabanlı antivirüs yazılımı, PC’nizin beş cihazında bir yıl boyunca İnternet güvenliği koruması sağlar. Webroot, bilgisayarları yavaşlatmayan sürekli tarama ile kötü amaçlı yazılım, kimlik hırsızlığı , phishing fidye yazılımı ve diğer kötü amaçlı saldırılar gibi çeşitli saldırılara ve tehditlere karşı korunmanıza yardımcı olur .

Webroot Internet Security Complete, çocuklarınız için web’de gezinmenin güvenli bir yoluna ihtiyacınız varsa, en iyi ebeveyn kontrol yazılımlarından biridir.

Özellikleri :

Kolay ve hızlı kurulum.

Web engellemeyi sağlar.

Çevrimiçi web konsolu, cihazlarınızın ve lisanslarınızın kolayca yönetilmesini sağlar.

Anti-phishing koruması vardır.

Webroot’un hızlı işlemesi, virüsler için sürekli bilgisayar taraması sunar.

Kişisel kimlik bilgilerini ve hesap numaraları, kullanıcı adları ve şifreler gibi özel bilgileri koruyarak kimliğinizin ve çocuğunuzunkilerin korunmasını sağlar.

Bu arada, deneyimsiz kullanıcılar bu antivirüs için çevrimiçi web konsolu ayarlamayı zor bulabilir.

Webroot İnternet Güvenliği Tamamlandı’yı İndirin

McAfee LiveSafe

Büyük ebeveyn kontrolü özellikleriyle gelen ve belirli uygulamaları ve web sitelerini engelleyen veya kısıtlayan bir web filtresiyle PC kullanımını kesinlikle izleyen bu virüsten koruma yazılımı.

Artıları :

Sadece bir abonelik ile tam koruma sağlar.

PC’leri ve diğer cihazları çevrimiçi tehditlere, virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korur.

Günlük ücretsiz teknik destek.

PC kullanımını etkin bir şekilde izler ve istenmeyen içerikleri engeller.

Eksileri :

Eklenti mobil uygulamaları genellikle çok pahalı ve belirsizdir.

McAfee LiveSafe’i indirin

Siber güvenlik, özellikle çocuklarınız söz konusu olduğunda çok önemlidir. Mobil cihazların ve bilgisayarların İnternet’in geniş dünyasına bağlanması oldukça kolaydır.

Ancak, bu yazılımlar size faaliyet raporları, uyarılar, geçmişler, web sitelerinde ve sosyal medya platformlarındaki etkinliklerin izlenmesi, aramaların ve SMS’nin izlenmesi, belirli uygulamaların veya web sitelerinin kısıtlanması veya engellenmesi, konumların tespit edilmesi vb.

Ebeveyn kontrolü ile tüm antivirüs yazılımınız için, sizin için en uygun olan virüsten koruma programlarından herhangi birini indirin.

 

Yorum Yaz