Güvenlik duvarı, Internet üzerinden bilgisayarınıza gizlice girmeye çalışan bilgisayar korsanları veya kötü amaçlı yazılımlar gibi ağınızdaki gelen ve giden trafiğin tehditlerini filtreleyen ilk savunma hattı olarak çalışan bir donanım veya yazılım programıdır .

Bu tür tehditler , bilgisayarınıza erişmek ve oturumlarınızı kaydederek ve tuş vuruşlarınızı izleyerek tarama geçmişi, parolalar ve diğer ayrıntılar gibi özel ve hassas verileri çalmak için virüsleri ve keylogging yazılımlarını kullanmaya çalışır . Bunu, bilginiz olmadan yasadışı faaliyetler yürütmek için de kullanırlar.

İnternet bağlantısı veya Wi-Fi ağı sayesinde, siber suçlular bilgisayarınıza girer, ancak güvenlik duvarları bu tür yetkisiz bağlantıları engeller ve hangi programların internete erişebileceğini seçmenizi sağlar.

Evinizde veya ofis ağınızda birden fazla bilgisayar veya aygıta bağlı aygıtlarınız varsa, ağınızı korumak için yönlendiriciniz için bir donanım güvenlik duvarı ve onları korumak için bilgisayarlarınızdan biri etkilendiğinde kötü amaçlı yazılımların yayılmasını engelleyen bir yazılım güvenlik duvarı ile koruyun. IoT “Internet of things” için bu antivirüs çözümlerinden birini yüklemek de iyi bir fikirdir.

Ağınızı ve bilgisayarlarınızı internet üzerinden gelen bu tür enfeksiyonlardan korumak için güvenlik duvarıyla birlikte kullanabileceğiniz en iyi antivirüs yazılımlarını sizler için inceledik.

Bitdefender (Önerilir) 

Bitdefender’ın Toplam Güvenlik ve İnternet Güvenliği , internete bağlanmak isteyen potansiyel zararlı yazılım uygulamalarını engelleyerek ekstra bir koruma katmanı ekleyen bir güvenlik duvarına sahiptir.

Bu koruma etkinken kişisel bilgileriniz bilgisayar korsanlarından ve diğer veri sorunlarından korunur.

Bu yeni güvenlik duvarı, kullanılabilirliği geliştirmek ve uygulama kurallarının daha iyi yönetilmesini sağlamak için tamamen yeniden tasarlanmış olup; Bitdefender antivirüs, bilgisayarınızı tek bir hesaptan gizlilik istilası, fidye yazılımı ve diğer tüm tehditlere karşı tamamen korur. Ayrıca tüm aileniz için tüm cihazlarınız için tam koruma sağlamasının yanı sıra e-tehditler, gelişmiş ebeveyn denetimleri, web kamerası koruması ile daha iyi gizlilik koruması sağlar ve çevrimiçi olarak alışveriş yapabilir veya çevrimiçi olarak kaydolabilirsiniz.

Gelişmiş güvenlik özellikleri, kullanımı kolay, ışık kaynakları ile doludur ve gelişmiş otomatik koruma sunmanın yanı sıra daha iyi hız ve pil ömrü için optimum performans sunar.

Bitdefender Antivirus ürününü özel % 35 indirim fiyatından indirin

BullGuard (Önerilen)

Güvenlik duvarına sahip bir antivirüs seçerken, hangi uygulamaların internet bağlantısı kurabildiği, sızıntı testi yapıldığında veri sızdırmadığı, istismar ve kötü paketlere karşı koruyacağı, aynı zamanda sisteminizin süreçlerini ve hizmetlerini de koruyacağı konusunda tam ve etkili bir kontrol sahibi olursunuz.

BullGuard’ın güçlü güvenlik duvarı, ailenizi ve aygıtlarınızı tüm kötü amaçlı yazılım türlerinden koruyan güçlü bir çok katmanlı korumaya sahip olan BullGuard Internet Security’nin bir bileşenidir.

Bir program, giden bir bağlantı kurmaya çalıştığında sizi uyarır, böylece kolayca kabul edebilir veya reddedebilirsiniz.

Güvenlik duvarı, izinsiz girişlerden, istismarlardan, kötü paketlerden ve bağlantı noktası taramalarından korunurken ağ denetimlerini yönetmenize yardımcı olur. BullGuard Internet Security, sadece bunu değil, aynı zamanda kötü amaçlı yazılım, spam ve casus yazılımlara karşı da koruma sağlamak için yeterince güçlüdür .

– Şimdi indir (Bedava indir)

Panda (Test Edilen)

Panda’nın güvenlik duvarı koruması, bilgisayarınızı koruyan ve izinsiz girişleri engelleyen, internette güvenli gezinme için etkili araçlar sağlayan bir filtre olarak gelir.

Güvenlik duvarı, internete bağlandığında bilgisayardaki ve dışındaki bağlantıları filtreler ve diğer görevlerin yanı sıra, dosya ve klasörleri ve yazıcıları paylaştığınız ağdaki bilgisayarınız ve diğer kişiler arasında kurulan bağlantılara müdahale eder .

Güvenlik duvarı koruması, uygulamaların oluşturduğu riskleri ve uygulamaların kurmak istediği iletişim türlerini değerlendirirken, mümkün olduğunda uygulamalara otomatik olarak izin verir.

Bazı durumlarda, istisnai olarak, uygulama veya kullanıcı bağlanmaya çalıştığında, güvenlik duvarı bir açılır ileti yoluyla bağlantıyı yetkilendirmek için izin ister.

Panda’nın güvenlik duvarı, yönetici düzeyinde tanımlanan kurallara göre ağ düzeyinde statik filtreleme, uygulama düzeyinde dinamik filtre ve derin paket denetimi ile bir dizi filtre gerçekleştirir. Yöneticiler ayrıca, zaman çizelgesi veya takvim temelinde farklı protokoller için trafik filtrelemeyi yapılandırabilir ve yapılandırılmış aralıklarla bazı ağ hizmetlerine erişime izin verebilir veya reddedebilir.

–  Şimdi Panda İnternet Güvenliği al (tüm planlarda% 50 alın)

Kaspersky

Kaspersky’nin Total Security, korsanların ve saldırganların kilitlendiğinden emin olmak için ziyaret edilen tüm uygulamalar ve cihazlar artı fidye yazılımlarına karşı koruma sağlar.

Şifrelerinizi, dosyalarınızı, fotoğraflarınızı ve gizliliğinizi koruyarak güvenli bir şekilde alışveriş yapabilir, sörf yapabilir, sosyalleşebilir ve akış yapabilirsiniz. Ayrıca çevrimiçi alışveriş yapabilir veya bankanızı açabilirsiniz.

Bu antivirüs, bilgisayarınızdaki tüm ağ bağlantılarını izlerken yerel ağlarda ve internette güvenliği sağlayan güvenlik duvarı bileşenine sahiptir. Güvenlik duvarı her bağlantıya belirli bir durum atar ve bu duruma bağlı olarak ağ etkinliğini filtrelemek için paket ve ağ kuralları uygular.

Güvenlik duvarıyla birlikte Kaspersky Total Security antivirüsünü alın

Symantec Norton

Norton Personal Firewall artık daha önce yapıldığı gibi ayrı olarak satılmamaktadır, bu yüzden sadece Symantec’in PC’niz için ödüllü, hepsi bir arada koruma olan Norton Internet Security veya Norton 360’ın bir parçası olarak yükleyebilirsiniz, performans ayarlaması ve veri yedekleme.

Güçlü iki yönlü güvenlik duvarı koruması, internetten gelen veya giden trafiğin kontrolünü yeniden kazanmanızı, bilgisayar korsanlarına karşı koruma sağlamanızı ve kişisel ve hassas verilerinizi internetten (rızanız olmadan) uzak tutmanızı sağlar.

Symantec’in güvenlik duvarı yazılımı, her çevrimiçi olduğunuzda koruma sağlar, böylece gönül rahatlığıyla sörf yapabilirsiniz.

Yalnızca bazı uygulamaların internete erişmesine, belirli IP adreslerini engellemesine ve çok daha fazlasına izin vermek için istediğiniz şekilde yapılandırabilirsiniz.

–  Symantec’in Norton antivirüsünü güvenlik duvarı ile alın

Avast

Güvenlik duvarına sahip bu antivirüs, bilgisayar korsanlarını ve kötü amaçlı yazılımları internet ve Wi-Fi üzerinden bilgisayarınıza erişmesini önlemek için bilgisayarınızı bir kaleye dönüştürür.

Avast Premier ve Internet Security kullanarak, güvenlik duvarı korumalı istenmeyen erişimi engelleyebilirsiniz, bunlardan ikisi de güvenlik duvarı ile birlikte gelir (varsayılan olarak açıktır) ve bilgisayarınızdan çevrimiçi trafik üzerinde tam bir kontrol sağlar.

Güvenlik duvarı ayarlarını değiştirmek için Avast’ı açın, korumayı tıklayın, ardından güvenlik duvarı simgesine gidin ve açın, ardından güvenlik duvarınızı seçenekler dizisinden özelleştirin.

Avast antivirüs güvenlik duvarı ile alın

ZONEALARM

ZoneAlarm’ın Extreme Security 2018 ile, virüslerden% 100 garanti edilir ve WannaCry ve tüm sıfır-gün saldırıları, gelişmiş antiphishing koruması ile kimlik hırsızlığı, ebeveyn kontrolleri, PC ayarlama ve çevrimiçi yedekleme gibi diğer tehditlerden korunursunuz. .

İki yönlü güvenlik duvarı ön kapıdaki internet saldırılarını durdurur, hırsızları çıkış yolunda tutarken, gelen ve giden saldırılara karşı proaktif olarak korur ve tam Stealth Modunu kullanarak hackerlar tarafından görünmez hale getirir.

Tehdit trafiğini izler ve engeller ve Öldürme Denetimleri, kötü amaçlı yazılımları anında devre dışı bırakır.

Gelişmiş güvenlik duvarı, bilgisayarınızdaki geleneksel antivirüs ve güvenlik paketlerini atlayan en gelişmiş saldırıları bile tespit etmek ve durdurmak için bilgisayarınızdaki davranışları izler.

OS Firewall, şüpheli davranışlar için programları izler; gelişmiş erişim koruması ise, diğer güvenlik duvarlarının ham veri erişimi, zamanlama ve SCM / COM saldırıları gibi kaçırdığı yeni ve gelişmiş saldırıları hedefler ve yener.

Sıfır-saat koruması, sessiz çıkışların sistem erişimini kazanmasını önler ve Uygulama Kontrolü ve Erken Önyükleme Koruması, işletim sisteminizi başlatma sırasında çoğu güvenlik ürününün bile yüklenmesinden önce korur.

Güvenlik duvarıyla ZoneAlarm antivirüsünü al

Yeni yılda kullanacağınız güvenlik duvarı içeren bu antivirüsün yorumlar bölümünde bize bildirin.

Yorum Yaz