Tüm standart koruyucu özellikleri birleştirmek için, modern antivirüs çözümleri, güvenlik duvarları , antispam araçları ve hatta kendi kendine yedek ve VPN araçları ile birlikte gelir. Hepsi bir arada paketi almak, farklı programların bolluğuna ulaşmaktan daha kolaydır. Bununla birlikte, özellikle üçüncü taraflara ait diğer uygulamaları engellemeye devam ettiğinde, üçüncü taraf güvenlik duvarları kullanılabilirliği sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu durumda, VPN istemcisi gibi.

Yerleşik Windows Güvenlik Duvarı ve üçüncü taraf uygulamaları arasındaki işbirliği, bir istisnanın (giriş / çıkış noktası) otomatik olarak oluşturulduğu yükleme yoluyla çözülür. Ne yazık ki, bu bir antivirüs paketinin parçası olan üçüncü taraf güvenlik duvarları için işe yaramıyor. Bu nedenle, VPN hizmeti varsayılan olarak engellenir ve el ile engellemeyi kaldırmanız gerekir. Bu amaçla, olası çözümlerin listesini derledik, bu yüzden aşağıdakileri kontrol ettiğinizden emin olun.

Antivirüsünüzü birkaç basit adımda VPN’den nasıl uzak tutabilirsiniz?

Güvenlik duvarında bir istisna ekleyin

SSL port erişimini etkinleştir (izlemeyi kapat)

Kötü amaçlı yazılım korumasına karşı koruma sağlayın ve üçüncü taraf güvenlik duvarını boşaltın

Çözüm 1: Güvenlik duvarında bir istisna ekleyin

Bu nedenle, olası karışıklığı önlemek için VPN’inizi engelleyen bir antivirüs değil, bununla birlikte gelen üçüncü taraf bir güvenlik duvarıdır. Yani, bu sorunu çözmek için yapmanız gerekenler VPNs yürütülebilir dosya için bir istisna oluşturmaktır. Bu prosedür, süitten süite değişir. Bu nedenle, sürümünüzü Google’a uyguladığınızdan ve bir istisna eklediğinizden emin olun.

Avast için prosedürü açıklayacağız ve diğer benzer çözümlerin prosedürüne yakından benzemeliyiz. Küçük farklarla, elbette.

VPN’inizin Avast Firewall’a nasıl izin vereceğini buradan öğrenebilirsiniz:

Avast İnternet Güvenliği’ni açın .

Korumayı ve ardından  sol bölmede Güvenlik Duvarı bölümüne tıklayın .

Uygulama kuralları’nı seçin .

En alttaki ” Yeni grup ” düğmesine tıklayın.

Yeni grubu VPNs adına göre adlandırın ve exe dosyasını ekleyin.

Grup ve exe dosyası için turuncu çubuk ölçeğini maksimum 5 bara ayarlayın.

Değişiklikleri onaylayın ve tekrar VPN’yi başlatın.

Bundan sonra, VPN’yi kesintisiz bir şekilde kullanabilmeniz gerekir. Bir güvenlik duvarı, serbestçe iletişim kurmasına izin vermelidir.

Çözüm 2: SSL port erişimini etkinleştirin (izlemeyi kapatın)

Devre dışı bırakmayı düşünmeniz gereken diğer bir şey, çoğu VPN hizmetinin bağlanmak için kullandığı SSL bağlantı noktası (443) izlemesidir. Web erişim koruması ile gelen bazı antivirüs çözümleri bu bağlantı noktasını bir güvenlik önlemi olarak engelleyecektir. Bu nedenle, bu güvenlik önlemini devre dışı bırakmanızı veya söz konusu bağlantı noktası için izlemeyi devre dışı bırakmanızı öneririz.

Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmenin en iyi yolu, antivirüs paketinizi google yapmak veya destek ekibinden veya özel bir forumdan yardım istemektir. Web kalkanları seçeneklerine yoğunlaşmalı ve bağlantı noktası hariç tutmaları için arama yapmalısınız.

Çözüm 3: Kötü amaçlı yazılım korumasına karşı koruma sağlayın ve üçüncü taraf güvenlik duvarını boşaltın

Son olarak, açık bir adım antivirüs paketi güvenlik duvarı bölümünü tamamen devre dışı bırakmak ve kötü amaçlı yazılım koruması ile sopa. Windows zaten bilgisayarınızı korumak için yeterli olması gereken yerleşik Windows Güvenlik Duvarı ile birlikte geliyor . Tabii ki, ihtiyaçlarınıza bağlı ve kurumsal kullanımda, Windows Güvenlik Duvarı sadece bazı kullanıcılar için kesmeyecek. Bir yan not olarak, VPN’inizin güvendiğinden emin olun . Kötü VPN çözümden daha çok bir sorundur ve belki de üçüncü parti güvenlik duvarı onu iyi bir sebeple engeller.

Bir şekilde ya da başka, bu makaleyi sonuçlandırmak gerekir. Umarız yardımcı bir okuma olduğunu ve Windows kabuğunda virüsten koruma ve VPN bir arada bulunmadan sorun yaşamayacağınızı umuyoruz. Ek çözümler paylaştığınızdan emin olun veya aşağıdaki yorumlar bölümünde bir veya iki soru yayınlayın. Sizden haber almaktan memnuniyet duyarız.

Yorum Yaz