Düşük özelliklere sahip bir Windows kullanıcısı mısınız ? Bugün PC’niz için en iyi antivirüsleri derledik.

Antivirüs, 2000’li yılların başından beri internetin genişlemesi ile birlikte, bilgisayar kullanıcılarını sistemlerine girmeden önce bilgi ve dosya kaybetme ya da fidye tutulması riskini ortadan kaldıran virüs, kötü amaçlı yazılım ve son zamanlardaki fidye yazılımlarını piyasaya süren çok sayıda hacker ile birlikte çok önemli hale geldi . Bu tür tehditlere karşı korumak için kaliteli antivirüs yazılımına sahip olmak gittikçe daha önemli hale gelmiştir.

Bilgisayarınız düşük bütçeli bir bilgisayar ise, o zaman antivirüs en iyi türü hafif olan ve bilgisayarınızın yavaşlatmayacak olanlardır. Düşük bütçeli bu PC’ler genellikle eski model veya düşük işlemci ile birlikte sunulduğundan, kurulacak antivirüsün, zararlı tehditlere karşı yeterli güvenlik sağlarken olabildiğince az kaynak kullanması hayati önem taşımaktadır.

Panda Cloud Antivirus (önerilen)

Panda Cloud Antivirus, PC’yi temizlemek için bulut işlemeyi kullanan ücretsiz bir güvenlik yazılımıdır. Ayrıca, acemi bilgisayar kullanıcıları için ideal hale getiren güzel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Ayrıca, Panda Cloud, zararlı yazılımlar için USB sürücülerini otomatik olarak kontrol eden kullanışlı bir aşılama aracına sahiptir. Ayrıca, kullanıcıların etkilenen sistemi taramak için yeniden başlatmak için kullanabilecekleri acil kurtarma USB sürücüsü. Bu antivirüs, Windows 10, 8, 7, Vista ve XP ile uyumludur.

Artıları :

Mükemmel kötü amaçlı yazılım tespiti

Kullanıcılar acil durum USB kurtarma diski oluşturabilir

Eksileri :

Kullanıcı sistemi kaynağına biraz etki eder.

Panda bulut antivirüs, diğer yıldız koruma özellikleri sunarken, kullanıcıların PC’sini çok fazla etkilemeyen, bulut tabanlı korumasına sahip düşük özellikli PC’ler için kullanışlı bir antivirüs yazılımıdır.

Şimdi satın al Panda İnternet Güvenliği (tüm planlarda % indirim kazanın)

Microsoft Güvenlik Araçları

Microsoft Security Essentials , en çok kullanılan antivirüslerden biri olmayabilir; ancak, düşük özellikli PC’yle işlev ve uyumluluk açısından en iyileri arasındadır. Microsoft tarafından 2009 yılında başlatılan bu kötü amaçlı yazılım koruma yazılımı iyi bir antivirüs yazılımı olarak ün kazanmıştır.

Microsoft Security Essentials , bir artı olan ve antivirüs ve anti-malware korumasına yönelik iyi programlanmış koruma araçlarıyla birlikte gelen pencereler için ücretsiz olarak indirilebilir. Aynı zamanda Windows XP’den Windows 10’a birçok Windows sürümü ile uyumludur ve hem 32 bit hem de 64 bit olarak gelir, bu da düşük uçlu PC’leriçin çok önemli bir özelliktir .

Ayrıca, benzersiz avantajlarından biri, düşük kaynakların indirilmesi ve kullanılması nedeniyle küçük olması nedeniyle aynı anda 8’den fazla sisteme kurulabilmesi ve çalıştırılabilmesidir. Kullanıcılar ayrıca,% 50’de varsayılan bir tarama için yazılım için ne kadar CPU kaynağının tahsis edileceğini belirleyebilirler.

Artıları:

Kurulumu ve kullanımı kolaydır

Windows işletim sisteminin sayısız sürümü ile uyumlu

Büyük virüs tanımları veritabanı na erişim ile koruma sağlar

Eksileri:

Oyun modu özelliği yok

Microsoft Windows Essential, küçük boyutlu ve kullanıcılara kolay kurulum sağlayan düşük özellikli PC’ler için ideal bir antivirüsdür. Rutin tarama ayrıca, düşük Teknik Özellikler PC’si kullanıcıları için bir avantaj sağlayan bilgisayar kaynaklarının çoğunu kullanır.

Microsoft Güvenlik Temellerini İndirin

Malwarebytes

Malwarebytes bu yazılım indirme beraberindeki özellikle sevenler özgür yazılımı indirmek için istenmeyen böcek tespit etmek için yardımcı olarak en iyi diğer antivirüs ile birlikte kullanılan  benzersiz bir yazılımdır. Ayrıca, kötü amaçlı yazılım ve kötü amaçlı dosyaların tespitinde uzmanlaşan koruma katmanları da sağlar.

Web koruması , tarayıcı veya kötü amaçlı bir uygulama tarafından bilinen tehlikeli adreslere trafiği engeller. Fidye yazılımı koruması, bilinmeyen bir program dosyalarınızı şifrelemek için hazırlanırken ortaya çıkan davranışları izler.

Artıları :

Hızlı tarama ve iyi koruma sağlar.

Tehdit normal antivirüs algılayabilir özlüyor olabilir

Eksileri:

Diğer güvenlik yazılımlarına müdahale edebilir

Gerçek zamanlı koruma yok.

Malwarebytes, güvenlik tehditlerini algılayarak antivirüs yazılımını güçlendirmeye yardımcı olduğu için düzenli bir antivirüs ile birlikte kullanmak için ideal bir yazılımdır. Aynı zamanda, kullanıcıların PC’den düşük özelliklere sahip olmasını sağlayan PC ilerlemesinden çok az kaynak gerektirir.

Malwarebytes’i resmi web sitesinden indirin

Avira Antivirus

Avira Antivirus, ücretsiz antivirüs sunan ve milyonlarca insan tarafından kullanılan popüler antivirüs yazılımlarından biridir. Bu antivirüs, kullanıcıların bilgisayarlarına üst düzey koruma sağlar. Antivirüsün yüklenmesi yavaştır ve kullanıcılara ücretsiz bir yazılım kullandıklarını hatırlatan pek çok reklam içerir.

Kurulumdan sonra, kullanıcı arabirimi, kullanıcı arayüzünün bulunduğu ana pencereden ve kullanıcıların sistem durumunu görebileceği panellerden oluşan bir ana sayfanın açılmasıyla ilgi çekicidir. Başlıca özelliklere erişim sağlanırken. PC koruması tıklandığında kullanıcılar sistem taramasına başlayabilirler. Kullanıcılar ayrıca gerçek zamanlı koruma özelliklerini değiştirebilir ve varsayılan ayarları yapılandırabilir.

Ancak, Avira, her tam taramada tam taramayı yavaşlatmakta, diğer rakip rakiplerden iki buçuk saat fazla sürmektedir. Avira, takip eden tarama için önceden onaylanmış dosyaları atlayan diğer antivirüslerden farklı olarak, her taramada aynı dosyaları doğrular, bu da sonraki taramaların 24 saatten fazla sürmesi anlamına gelir.

Artıları:

Antivirüs kullanıldığında iyi bağımsız sonuçlar verir.

Kötü amaçlı yazılımları engellemede çok iyi

Eksileri:

Taramada oldukça yavaş

Sınırlı tarayıcı koruması

Avira antivirüs, düşük özellikli PC’ler için ideal bir antivirüsdür, çünkü kullanıcılara karşı kaliteli koruma sağlar.

–  Şimdi oyun için Avira Antivirus Pro satın alın

Avast Antivirüs

Avast Antivirus, dünya çapında yüz milyonlarca kullanıcısı olan antivirüs endüstrisinde dünya çapında bir dev. Avast, antivirüsün sürekli olarak dünyanın en iyileri arasında yer almasını sağlayan gerçek zamanlı koruma ile kötü amaçlı yazılımların ve kötü amaçlı yazılımların mükemmel şekilde algılanması gibi özellikleri içerir.

Avast antivirüs, bu eklentileri yüklerken sadece küçük gecikmelerle belirli eklentileri kullanarak tarayıcı koruması sağlar. Bu yazılım, özellikle kötü amaçlı yazılım tehditlerine karşı tarayıcı korumasında oldukça iyi rekabet eder ve izleyicileri engellerken arama motoru sonuçlarındaki tehlikeli bağlantıları vurgular.

Buna ek olarak, oyun özelliği, kullanıcı oyun deneyimini bozmak için güncellemelerin veya pop-up görüntülerinin görüntülenmesini engeller.

Artıları :

Mevcut özellikleri sayısız

Mükemmel URL filtreleme seçenekleri

Eksileri :

Çakışan laboratuvar sonuçları

Ancak, Avast bazen tararken PC’nin gecikmesine neden olur, ancak mükemmel bir virüs tehdidi detektörüdür. Avast, bir antivirüsten ihtiyaç duyulan hemen hemen her şeyi sağlar ve düşük özellikli PC’ler için sayısız özellikten, URL filtreleme ve oyun moduna kadar ideal bir antivirüsdür.

Avast indir

Yukarıda bahsettiğimiz antivirüs programlarından herhangi birini kullanarak deneyimlerinizi bizimle paylaşın.

Yorum Yaz