Microsoft Security Essentials , Microsoft tarafından iş ve kişisel amaç için geliştirilmiş ve sunulan yerleşik güvenlik çözümüdür.

Bu, verilerinizi ve gerçek ürün yazılımını zararlı yazılım saldırılarına karşı korumak için Windows sisteminde  kullanılabilecek temel antivirüs yazılımıdır.

Ancak, Microsoft Güvenlik Essentials özellikleri, web tarama korumasını veya zararlı yazılım veritabanını tartışırken bazı önemli özelliklerden yoksundur ; bu, kendi ihtiyacınıza bağlı olarak daha iyi alternatifler bulabileceğiniz anlamına gelir.

Bu bağlamda, aşağıdaki gözden geçirme sırasında, Microsoft Security Essentials’ı en iyi üçüncü taraf antivirüs programlarıyla karşılaştırdık.

Şu anda mevcut olan en iyi antivirüsler her zaman geliştirme aşamasında olacaktır, yani uzman geliştiricilerin işiniz için veya kişisel Windows sisteminiz için en iyi güvenlik çözümlerini bulmaya çalıştıkları anlamına gelir.

Bu, Microsoft’un güvenlik çözümlerini geliştirmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığı anlamına gelmez, ancak bazen harici (genellikle daha uzmanlaşmış) bir hizmet seçmek daha iyi olacaktır.

Bu nedenle, bu en iyi antivirüsler ve antimalware programları ile varsayılan Microsoft Security Essentials platformu arasındaki en önemli farkları belirlemeye çalışacağız .

Umarım, bu incelemeye dayanarak, ihtiyaçlarınıza en iyi uyan antivirüsleri akıllıca seçebileceksiniz.

Microsoft Security Essentials ve üçüncü taraf antivirüsleri

Göreceğiniz gibi, aşağıda açıklanan her bölümde, AV testleri ve sıralama bilgileri ekledim. Bu testler bir aydan diğerine ve bir algoritmadan diğerine farklılık göstereceğinden, belirli puanları veya gerçek sonuçları vermemeyi seçiyorum.

Ancak, yalnızca Microsoft Security Essential’dan daha iyi sırada yer alan ve daha iyi bir alternatif oluşturabilecek antivirüsleri listeledim.  Bu testleri kendiniz gözlemleyebilir,  bu sayfayadan da erişebilirsiniz .

Microsoft Security Essential ve Bitdefender

Bitdefender , farklı forumlarda veya AV test platformlarında bulduğumuz incelemelere dayanan en beğenilen antivirüs çözümlerinden biridir (veritabanı, Windows Defender’ınkinden çok daha zengindir).

Yazılım, Romanya’da geliştirildi ve ilk kez 2011’de piyasaya sürüldü. O zamandan beri, dev’ler gerçek platformu genişletmeyi ve genellikle günlük olarak yaptığınız şeyden bağımsız olarak cihazlarınızı koruyabilecek yeni güvenlik özellikleri getirmeyi başardılar.

Temel olarak, Bitdefender’ın özellik zenginliği, yerleşik Microsoft Security Essential platformu yerine ana güvenlik çözümünüz olarak seçebilmenizin ana nedenidir.

Windows Defender, Windows 10 işletim sistemine entegre edilmiştir, bu nedenle Windows çekirdek merkezinin bir parçasıdır ve bulut tarama seçenekleri sunar. Şifrelerinizi korumak veya çevrimiçi işlemlerinizi korumak için orada değil, Bitdefender’ın tam koruma sağladığı alanlar.

Bitdefender ile birlikte gelen ana özellikler şunlardır:

Güvenli tarama – tüm tarayıcılarınız için web filtreleme teknolojisi (Windows Defender yalnızca IE veya Microsoft Edge’de entegre edilmiştir).

Wi-Fi güvenlik danışmanı – Wi-Fi bağlantınızı korur.

Çevrimiçi bankacılık koruması – Kötü amaçlı yazılım saldırıları konusunda endişelenmeden işlemleri gerçekleştirin.

Şifre yöneticisi – bir siber-tonoz tüm şifrelerinizi saklamak ve korumak için var.

Kimlik avı ve dolandırıcılıkla mücadele – çevrimiçi alışveriş deneyiminizi güvenceye alın.

Web kamerası koruması – herhangi bir yetkisiz web kamerası erişimi hakkında endişelenmeyin.

Ebeveyn danışmanı – küçük olanlar için doğru güvenlik çözümlerini nasıl ayarlayacağınızı öğrenin.

Tabii ki, tüm bu olayları sadece tam Bitdefender versiyonunu satın alırsanız sizin olabilirsiniz. Yani, burada Microsoft Security Essential’ın ana avantajından bahsedebiliriz: tamamen ücretsizdir.

PC’nizi güvenli hale getirmek için şimdi Bitdefender(anlaşmada % 35 indirim) indirin ve satın alın

Bitdefender üç farklı fiyatlandırma planında mevcuttur ve seçtiğiniz özelliklere bağlı olarak belirli özellikler ve kabiliyetler elde edersiniz. Bitdefender deneme sürümü, Windows Defender tarafından sağlanan ile karşılaştırılabilir temel koruma sunar.

Microsoft Security Essential ayrıca Bitdefender’dan daha hızlı çalışabilir. OS ile tümleşik olduğundan, genel tarama daha az kaynak gerektirecektir, bu nedenle daha yavaş Windows sistemleri için daha iyi olabilir.

Bununla birlikte, Bitdefender bir bulut antivirüs veritabanı kullanıyor. Bu, sisteminiz yüksek kaliteli donanım yapılandırması için çalışıyorsa, önemli farklılıkları gerçekte görmeyeceğiniz anlamına gelir.

Microsoft Güvenlik Essential ve Kaspersky

Kaspersky , AV testlerinde yüksek sırada yer alan başka bir virüsten koruma programıdır. Windows 10 sisteminiz için tam güvenlik koruması sunabilen hafif bir antimalware platformudur.

Bitdefender ile benzer şekilde, tam koruma için ürünü satın almanız gerekir; Bir kez daha, bilgisayarınızda ne yapmayı planladığınıza bağlı olarak üç farklı ücretli plan arasından seçim yapabilirsiniz.

Windows Defender ile karşılaştırıldığında ana özellikleri şunlardır:

Güvenli para – online bankacılık sürecinizi güvence altına alır.

Çocuklar için güvenlik – çocuklarınız için uygun olmayan çevrimiçi içeriği engeller.

Güvenli şifreler yöneticisi – tüm şifrelerinizin güvenliğini sağlar, böylece favori web sayfalarınıza kolayca ve hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Dosya yedekleme ve şifreleme – kişisel dosyalarınızı güvenle yedekleyebilir ve verilerinizi şifreleyebilirsiniz.

Kaspersky, Bitdefender’dan daha ucuzdur ancak bazı özelliklerden yoksundur ve en son AV testlerinde biraz daha düşüktür. Ancak, daha açık ve hala varsayılan Windows Security Essential yazılımı ile aldığınız ile karşılaştırıldığında daha iyi bir antivirüs veritabanı var.

–   Şimdi  Kaspersky Internet Security 2018 indirin

Microsoft Güvenlik Essential ve Norton

 

Temel güvenlik özellikleri arasında Norton, bu seçilmiş dosyaların güvenlik ayarlarını artırmak için kişisel dosyalarınızı ve verilerinizi ekleyebileceğiniz 25 GB’lık ek bir güvenli bulut depolama alanı sunar.

Antivirüs, resimleriniz, videolarınız ve diğer benzer paketleriniz için yedekler de verir , bankacılık girişimlerinizi güvence altına alır ve çocuklarınız için tarayıcı deneyimini korur.

4 farklı fiyatlandırma planı arasından seçim yapabilir ve ücretsiz bir sürümü de indirebilirsiniz, ancak bu durumda sadece minimum koruma elde edersiniz.

Bununla birlikte, Norton AV testleri bir kez daha Microsoft Security Essential’dan daha yüksek bir dereceye sahiptir, yani bu üçüncü taraf güvenlik çözümü ile Windows 10 sisteminizi daha iyi güvenceye alabilirsiniz.

–  Symantec tarafından Norton 2018 paketini indirin

Microsoft Güvenlik Essential ve Avira

Avira , Microsoft Security Essential için belki de en iyi ücretsiz alternatiftir. Diğer gözden geçirilmiş üçüncü taraf antivirüs programlarının aksine, Avira, ücretsiz sürümünü indirmeyi seçseniz bile iyi özellikler sunar.

En son AV testlerini gözlemlersek antivirüsün iyi bir skoru vardır, böylece alacağınız tarama sonuçlarına güvenebilirsiniz.

Tarama korumanıza ve gizliliğinize her zaman izin verecek ve ana tarama motorunu özelleştirebilirsiniz – örneğin, belirli taramalar sırasında kullanılacak kaynakları ayarlayabilir ve farklı eklentilerle oynayabilirsiniz. Arayüzü kolayca özelleştirilebilir, ancak göreceli olarak korkutucu bir kullanıcı arayüzü vardır.

Ancak, mevcut olan ince ayarlar sayesinde antivirüs, düşük uçlu konfigürasyonlarda bile sorunsuz bir şekilde çalışabilir. Ücretli sürüm, e-postalarınız ve bankacılık / alışveriş işlemleriniz için ek koruma sağlayacaktır.

–  Resmi web sitesinden Avira al

Microsoft Güvenlik Essential ve Avast

 

Avast , E-posta Kalkanı, Davranış Kalkanı, Otomatik korumalı alan ve çok daha fazla yapılandırma seçeneği ve daha düşük kaynak kullanımı içeriyor. Ve bu sadece ücretsiz sürüm için, yani varsayılan Microsoft Security Essential programıyla alabileceğinizden çok daha fazla.

Ücretli sürüm daha fazla iyileştirme ile birlikte gelir, ancak asgari ancak uygun bir koruma için ücretsiz paketi başarıyla kullanabilirsiniz.

Bu açıdan Avast, Avira ile karşılaştırılabilir ve belki de tüm programı satın almadan yeterli özellikler sunan başka bir antivirüs olan AVG ile karşılaştırılabilir . Bu bağlamda, AVG ve Avast artık aynı şirkette olduğu gibi aynı platformu paylaşıyorlar.

Her ikisinin de hafif bir sistem performansı etkisi vardır, mükemmel ve güncellenmiş bir antivirüs veritabanı sağlar (Bitdifender ve Kaspersky ile karşılaştırılabilir), ancak AVG, Avast’tan daha az kullanışlı ekstra özellik sunar.

Resmi web sitesinden en iyi Avast tekliflerini alın

Şimdi indir AVG Internet Security

Microsoft Güvenlik Essential ve McAfee

 

Windows Defender yerleşik ve varsayılan antivirüs çözümü olsa bile McAfee hala Microsoft ile yakın çalışıyor. Doğru şekilde yüklendiyse McAfee, Windows Defender’ı bilgisayarınızdan otomatik olarak devre dışı bırakır; aksi halde programlar düzgün bir şekilde birlikte çalışamadıkça bu işlemi manuel olarak yapmanız gerekecektir.

Genel olarak, McAfee, AV testi başlatıldığında daha iyi sonuçlarla Microsoft Security Essential’dan daha iyi bir koruma sunar. Çok fazla özelleştirme sunmasa da McAfee daha fazla seçenek sunar.

Microsoft Güvenlik Essential ve Malwarebytes

 

Malwarebytes diğer virüsten koruma programları başarısız olduğunda bile virüslü dosyaları bulur. Bu bir anti-malware, anti-ransomware ve anti-exploit bir yazılımdır ve başarılı bir şekilde hemen hemen her türdeki virüsü ve dosyalarınızı enfekte etmeyi deneyen ya da halihazırda yönetilen kötü amaçlı yazılımları başarıyla kaldırabilir.

Yani, her şey yeterince verimli olmadığında Malwarebytes kullanmalısınız.

Bu açıdan bakıldığında, Microsoft Security Essential’dan çok daha iyi, ancak bu durumda klasik bir antivirüs programı hakkında değil, pek çok güvenlik özelliği ve eklenti ile gelen özel bir antimalware hakkında konuşmuyoruz.

Genel değerlendirme

Genel fikir, Microsoft Security Essential’ın kullanılacak en kötü antivirüs çözümüdür. Sonuçlar daha karmaşıktır ve Windows sisteminizi daha iyi koruyabilen ve varsayılan Windows Defender yazılımında kullanılamayan ek güvenlik özellikleri kullanmaya çalışır.

Zaten açıklanan Avira, Avast veya AVG platformları gibi ücretsiz platformlar hakkında tartışırken bile Microsoft Security Essential’dan daha iyi çözümler var .

Bu antivirüsleri test etmeyi seçerseniz, kullanılan kaynakların bile çoğu durumda daha az olduğunu ve Güvenlik Temelini’nin Windows sisteminin bir parçası olduğunu düşünen garip bir yönü göreceksiniz.

Her neyse, sizin için en iyi antivirüs çözümü böyle bir yazılımdan beklediğinize bağlıdır. Bilgisayarınızdan ne tür işlemler başlatmak istediğinizi bilmelisiniz, cihazınızı kimin kullandığını bilmeniz ve diğer ek ama ilgili verilere bağlı olarak, doğru veya güvenli bir platform seçebilmemiz gerekir.

Kendi gözlemlerinizi bizimle aşağıdaki yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz. Ayrıca, bilgisayarınız için mevcut olan diğer güvenlik çözümleriyle sizi güncel tutacağımızdan, bizi takip etmeye devam ediniz.

 

Yorum Yaz