24 Ağu 2018
Ağustos 24, 2018

Antivirüs Yazılımı

0 Yorum

Antivirüs yazılımı nedir

Antivirüs veya anti-virüs yazılımı, bilgisayar virüsleri, kötü niyetli BHO’lar, korsanları, fidye yazılımları, keylogger’lar, arka kapılar, rootkitler, truva atları, solucanlar, kötü niyetli LSP’ler, çeviriciler gibi kötü amaçlı yazılımları (tüm açıklamaların) önlemek, algılamak ve kaldırmak için kullanılan bir yazılımdır. dolandırıcılık araçları, reklam yazılımı ve casus yazılım.

 

Bilgisayar güvenliği, sosyal mühendislik tekniklerinden korunma dahil olmak üzere, virüsten koruma yazılım şirketlerinin ürün ve hizmetlerinde yaygın olarak sunulmaktadır.

Bir antivirüs seçerken aramanız gereken en önemli özellikler.

  • Virüs tarayıcı ve komut engelleme
  • Virüsten koruma yazılımı, açmadan önce her yeni programı ve dosyayı tarar ve kötü amaçlı yazılım içerip içermediğini veya benzer bir davranışı olup olmadığını belirler. Ayrıca, zararlı veya şüpheli programlar ararken cihazınızdan her parçayı ve parçayı kontrol etmek için eksiksiz bir sistem taraması  gerçekleştirebilir  .
  • Sistem gereksinimlerini kontrol edin ve antivirüs tarayıcısının cihazınızın performansını düşürmeyeceğinden emin olun. Bilgisayarınızın teknik özelliklerine ve işletim sisteminizin sürümüne bağlı olarak, ihtiyaçlarınıza uyan en iyi antivirüsleri vurgulamak için birkaç iyi belgelenmiş liste hazırladık. 

Fidye yazılımı koruması

Kötü amaçlı yazılım saldırılarına gelince, önleme işleminin tedaviden daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bu özellik, cihazınızdaki önemli dosyaların bir fidye yazılımı saldırısı durumunda şifrelenmesini engellemenize olanak tanır.

Firewall

Güvenlik duvarı o ya da özel bir bilgisayar ağı yetkisiz erişimi engeller olarak önemli bir özelliktir. Bazı Antivirüs programları, bilgisayarınızı sisteminize ulaşmadan önce gelen tehditlere karşı korumak için internet trafiğinizi tarayabilir ve filtreleyebilir.

Anti Spam

Virüsten korunma ve anti-spam arasındaki farklara baktığımızda, bunları bağımsız olarak alırsak, antispamın hızlı çalıştığını, ancak yalnızca virüs bulaşmış e-posta ve eklerle çalıştığını fark ederiz. Antivirüs, istenmeyen postalara kıyasla yavaştır, ancak bilgisayarınızı kalıcı ve tehlikeli tehditlere karşı koruyacaktır.

Anti-spam içeren bir antivirüs seçmek kesinlikle sizi tüm çöplerden kurtarır ve güvenliğinizi artırır. Başka bir çözüm  e-posta tarama yazılımıdır .

Veri kurtarma

Veri, günümüzün dijital çağında herhangi bir iş için en öncelikli konulardan biridir. Sabit disk çökmesi nedeniyle ya da bir virüs veya kötü amaçlı yazılım bulaşmış bir cihaz yüzünden verilerinizi kaybetme riski yüksektir.

Şifrelemeli bir antivirüs , verilerinizi güvenli bir şekilde koruyabilir, ayrıca iyi bir antivirüs ile veri kurtarma , hasar veya bozuk dosyalar yoluyla kaybolan verileri ayıklayıp yeniden kurabilir.

Birçok kullanıcı, cihazlarının güvenliğine yatırım yapmaya istekli olmadıklarında temel özellikleri arayacaktır. En iyi ücretsiz antivirüs programları neler olduğunu öğrenin   veya deneme sürümü ile iyi güvenlik antivirüslerinden birini deneyin  . Cihazınız için en iyi antivirüs çözümünü seçme konusunda bilinçli bir karar verin!

Yorum Yaz